Довідник для батьків

Подарунок батькам та молодшим школярам від старшокласників. “Читаємо сучасні оповідання для дітей” (перейти на сайт)

Створення класів

Завдання спеціалізованої загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 8 полягають у тому, щоб сприяти засвоєнню нашими учнями навичок, необхідних в умовах сучасного глобалізованого світу.

Кожного навчального року ми групуємо учнів у 1 класи за наступними критеріями: кількість дівчат і хлопців, поєднання учнів із різними академічними рівнями та різними типами соціально-емоційної поведінки. Учні за їх бажанням чи бажанням батьків можуть бути переведені до іншого класу паралелі.

Навичка адаптуватися до змін підвищує здатність учнів мислити рефлексивно, змінювати напрями своєї діяльності та легко вирішувати проблеми.

Профілі навчання

Спираючись на новий Закон України “Про Освіту”, СЗОШ № 8 запровадила для учнів 10 – 11 класів профілі навчання, які передбачають поглиблене вивчення певних дисциплін.

Для учнів пропонуємо напрями профільної підготовки на вибір:

  • Іноземної філології (з поглибленим вивченням англійської мови, другої мови: німецька, курсів за вибором “Країнознавство. Англія”, “Країнознавство. США”, “Література Англії”, “Література Британії”;
  • Української філології (з поглибленим вивченням української мови та літератури;курсів за вибором “Стилістика української мови”, “Морфологічна грамотність”);

Для учнів 7-9 класів організована допрофільна підготовка з української мови.

Викладання іноземних мов

Англійська мова

Англійську мову як першу іноземну викладають для всіх учнів 1-11 класів школи.

В школі є досвід співпраці з викладачами-носіями англійської з CША та Великої Британії. Уроки з україномовними вчителями розвивають навички читання, аудіювання, письма та говоріння в інтерактивних вправах, проектах, презентаціях, а також у креативному письмі. На уроках широко застосовуються інформаційні технології.

Друга іноземна мова

З 5 класу школа пропонує учням вивчати другу іноземну мову: німецьку. Другу іноземну мову вивчають учні класів 6-Б,7-Б, 8-Б, 9-Б,10-Б, 11-Б.

Індивідуальні заняття з учителями

Учителі середньої та старшої школи, яким за навчальним планом виділено години для консультацій, працюють за графіком консультацій, затвердженим директором школи. Відповідно до цього графіку учні можуть звертатися по допомогу у виконанні домашніх завдань, у підготовці до олімпіади чи для більш поглибленого вивчення.

Зверніть, будь ласка, увагу, що учителям школи не дозволено займатися приватним репетиторством з учнями на комерційній основі.

Відвідування уроків фізичного виховання та спортивних секцій

Пріоритетом для школи є здоров’я учнів. Заняття зі спорту в школі є дуже гнучкими й враховують особливості кожної дитини, тому звільнені від уроків учні також можуть виконати мінімальне навантаження (легка зарядка, ходьба тощо). Усі рішення щодо обмеження навантаження приймає медичний працівник школи, фахові лікарі поліклініки № 3. Присутність дитини на уроці в спортивній формі є обов’язковою, якщо медичний працівник школи не надає інших рекомендацій.

Більшість уроків фізкультури відбувається на вулиці, якщо цьому сприяють погодні умови (немає дощу, снігу тощо). 

Забезпечення харчуванням учнів школи.

 В школі І ступеня функціонує їдальня із сучасним обладнанням на кухні. Організовані безкоштовні сніданки для усіх учнів 1-4 класів, платні обіди для учнів груп продовженого дня.

Організовано безкоштовне харчування (обіди) для дітей з ООП), діти соціально-незахищених категорій звільняються від оплати за обіди згідно рішення педагогічної ради.

Безкоштовне харчування організовано за кошти місцевого бюджету.

У школі ІІ-ІІІ ступенів обладнано буфет з доставкою гарячих сніданків. У школі розпочато будівництво добудови до приміщення школи шкільної їдальні.

Класи підтримки для дітей з особливими освітніми потребами (інклюзивні класи)

У 2022/2023 навчальному році у школі створено 20 класів інклюзивного навчання, у яких навчаються 42 дітей з ООП.

  • в класі з однолітками;
  • для них організовано проведення корекційно-розвиткових занять
  • для дітей з порушенням опорно-рухового апарату організовано підведення до школи шкільним автобусі.

Для кожного учня з ООП в інклюзивних класах спеціалісти розробляють індивідуальну програму розвитку. З класами працюють досвідчені вчителі та асистенти вчителя.

Для всіх учасників навчально-виховного процесу робота класу підтримки є позитивним досвідом: така співпраця допоможе всім зрозуміти, яким різноманітним буває світ та люди в ньому, і що права та можливості в нас усіх рівні.