Інноваційні технології

У школі створено умови для упровадження інноваційних педагогічних технологій в навчальний процес

Крім забезпечення навчальних класів комп’ютерною та іншою мультимедійною технікою, в школі організовано постійно-діючі семінари-практикуми, майстер-класи з вивчення та обміну досвідом використання інтерактивних онлайн ресурсів на уроці, впровадження дистанційного навчання, вивчали методики створення та використання інтерактивних вправ, роботи із сервісом Google Classroom тощо.

В школі проведено низку майстер-класів та практичних занять роботи з електронним журналом та організовано роботу з ним.

Педагоги школи продовжують працювати над організацією дистанційного навчання як новітньої освітньої технології через офіційний сайт школи, сайт початкової школи, авторські сайти вчителів школи.

Наприклад, вчитель початкових класів Бігус І.М. використовує у навчально-виховній роботі сервіси web 2.0 (prezy, thinklink, padlet та інші ), веде авторський блог та має також блог класу. Її методичний посібник “Сервіси WEB-2 – творча платформа вчителя” у 2017 році на обласній виставці зайняв 1 місце. Її запрошували на радіоефір з питання впровадження інклюзивної освіти у школах Хмельниччини.

Створено веб-сторінки для навчання учнів на уроці чи в позаурочний час. Прикладами можуть слугувати, створені вчителем Кравчук Г.Т., інтерактивні посібники для вивчення базового курсу інформатики для 10 класу за новою програмою (перейти на сайт) чи інтерактивний посібник для вивчення вибіркового модулю з інформатики “Графічний дизайн” (перейти на сайт). На сайті крім детального ілюстрованого навчального матеріалу теми уроку, розміщено навчальну презентацію до уроку, є завдання для виконання самостійних досліджень, виконання вправ, практичних робіт та виконання тестової перевірки знань.

Досвід вчителя “Дистанційне навчання як сучасна освітня технологія” презентовано на виставку педагогічних інновацій “Хмельниччина на шляхах реформування”

Вчитель української мови та літератури Дядик Г.І. на власному сайті “ЗАПИСНИК ФІЛОЛОГА” розміщає добірку презентацій, публікацій, матеріалів для підготовки учнів до ЗНО, матеріали досвіду роботи (перейти на сайт)

Вчитель інформатики Кравчук Г.Т. використовує для навчання у профільному 10 класі авторський освітній сайт, де пропонує учням переглянути навчальні презентації до уроків, опорні конспекти до теми уроку, опорні вправи та добірку вправ для самостійного опрацювання, завдання практичних робіт, підсумкових атестацій тощо (перейти на сайт). Детальніше на сторінках сайту школи для дистанційного вивчення інформатики у 10 класі (перейти на сторінку) чи для вивчення мови програмування C# в 10-11 класах створено 30 сторінок сайту, які вчитель використовує для навчання (перейти на одну із них для ознайомлення).

Вчитель природознавства та хімії Мороз Л.О. використовує авторський освітній сайт для організації дистанційного навчання, обміну досвідом, та проведення тестової перевірки знань з окремих тем (перейти на сайт). В кабінеті хімії встановлено мультимедійний комплекс, який вчитель використовує в роботі. Команди учнів, підготовлені вчителем, щорічно є призерами предметних олімпіад з хімії. Вчителька активно передає свій досвід роботи вчителям міста, проводячи семінари, майстер-класи.

Сайт “Світ літератури ” вчителя зарубіжної літератури Шенькарук А.В. наповнюється не тільки вчительськими матеріалами а й кращими проектами її учнів (перейти на сайт). Тут можна прочитати і про використання мультимедійних технологій на уроках, проведення веб-квесту, літературної вітальні, а і опрацювати низку презентацій з різних тем, виконати тестові завдання тощо.

На сайтах вчителів математики Нагурнік Л.О. (перейти на сайт) та Наголюк З.І. (перейти на сайт) вчителі розміщають добірки вправ, матеріали кращих уроків, комплекти презентацій з окремих курсів, методичні матеріали, матеріали класного керівника тощо.

Вчителі початкової школи Атаманюк Н.В. та Бігус І.М. стали лідерами серед своїх колег по впровадженню хмарних технологій, дистанційного навчання, інклюзивної освіти. Їх сайти перемагали на міських та обласних конкурсах сайтів, а презентований досвід роботи з різних тем займав призові місця на обласній виставці інноваційних технологій та на Міжнародному Фестивалі педагогічних інновацій. Вчителі проводять майстер-класи, виступають на педагогічних радах, методичних об’єднаннях, проводять відкриті уроки для вчителів міста, області.

Перейти на сайт Атаманюк Н.В.

Перейти на сайт-портфоліо Бігус І.М.

Своїм багатим досвідом у професійному підході до справи ділиться на своїх сторінках сайту “Світ книги – це світ справжнього дива” старший бібліотекар Безсмертна Л.І. (перейти на сайт). Тут і поради учням і вчителям, розробки матеріалів для позакласної роботи для роботи на уроках.

Педагоги школи мають досвід з використання інтерактивних сервісів навчання, контролю знань, організації навчального процесу. У школі часто проводяться майстер-класи, консультування із використання сервісів.

Наприклад: Кушляк В.В., вчитель англійської мови спільно з учнями користується стікерною дошкою Lino, на уроках використовує сервіс Plickers і LearningApps, стала використовувати сервіс Quizlet для вивчення лексики та Vocaroo для пересилання аудіотекстів, який допомагає тренувати учнів в аудіюванні. Її досвід у використанні різних on-line сервісів поширюється серед вчителів школи, міста й області.