![](https://lyceum8.km.ua/wp-content/uploads/2022/11/изображение_viber_2022-11-28_15-13-00-731.jpg)
День вшанування пам’яті жертв Голодомору.
Що таке Голодомор? Що я розумію під цим словом? Які емоції викликає, здавалося, просте поєднання літер? З цими поняттями розбиралися учні 5 – Б класу.
Прослухали записи очевидців, переглянули відео. Виготовили незабудки пам’яті, щоб вшанувати жертв, які загинули на території України зимою 1932 – 1933 р. штучно створеною голодною смертю.
![](https://lyceum8.km.ua/wp-content/uploads/2022/11/изображение_viber_2022-11-28_15-13-00-182-1024x768.jpg)
![](https://lyceum8.km.ua/wp-content/uploads/2022/11/изображение_viber_2022-11-28_15-13-00-731-1024x768.jpg)
![](https://lyceum8.km.ua/wp-content/uploads/2022/11/изображение_viber_2022-11-28_15-13-01-507-1024x768.jpg)
![](https://lyceum8.km.ua/wp-content/uploads/2022/11/изображение_viber_2022-11-28_15-13-01-817-1024x768.jpg)
![](https://lyceum8.km.ua/wp-content/uploads/2022/11/изображение_viber_2022-11-28_15-13-02-205-768x1024.jpg)
![](https://lyceum8.km.ua/wp-content/uploads/2022/11/изображение_viber_2022-11-28_15-13-02-558-1024x768.jpg)
![](https://lyceum8.km.ua/wp-content/uploads/2022/11/изображение_viber_2022-11-28_15-13-02-852-1024x768.jpg)
День пам’яті жертв Голодомору
Дню пам’яті жертв Голодомору був присвячені уроки, що провела бібліотекар Присяжна Алла Матвіївна з учнями молодшої школи.
Затамувавши подих, учні 4-А класу слухали Історичні факти, життєві історії подій 1932-33 років. Жахливі факти, фотографії реальних людей, життєві історії не залишили нікого байдужим у 3 – А класі. Запалімо разом свічку пам’яті! Переглянуті світлини та мультфільм викликали в учнів 4 – Б класу співчуття до долі людей, які жили в ті важкі часи. Дітям було дуже цікаво дізнатися про ці сторінки нашої історії. Дякуємо.
![](https://lyceum8.km.ua/wp-content/uploads/2022/11/изображение_viber_2022-11-26_11-06-17-175-1024x807.jpg)
![](https://lyceum8.km.ua/wp-content/uploads/2022/11/изображение_viber_2022-11-26_20-00-14-263-768x1024.jpg)
![](https://lyceum8.km.ua/wp-content/uploads/2022/11/изображение_viber_2022-11-26_20-00-27-057-1024x768.jpg)
![](https://lyceum8.km.ua/wp-content/uploads/2022/11/изображение_viber_2022-11-26_20-00-43-764-1024x768.jpg)
![](https://lyceum8.km.ua/wp-content/uploads/2022/11/изображение_viber_2022-11-27_14-31-56-344-1024x768.jpg)
![](https://lyceum8.km.ua/wp-content/uploads/2022/11/изображение_viber_2022-11-27_14-31-58-075-768x1024.jpg)
![](https://lyceum8.km.ua/wp-content/uploads/2022/11/изображение_viber_2022-11-28_08-34-18-488-1024x768.jpg)
![](https://lyceum8.km.ua/wp-content/uploads/2022/11/изображение_viber_2022-11-28_08-34-19-657-1024x768.jpg)
![](https://lyceum8.km.ua/wp-content/uploads/2022/11/изображение_viber_2022-11-28_08-34-20-950-768x1024.jpg)
![](https://lyceum8.km.ua/wp-content/uploads/2022/11/изображение_viber_2022-11-28_08-34-21-358-1024x768.jpg)
![](https://lyceum8.km.ua/wp-content/uploads/2022/11/изображение_viber_2022-11-28_08-34-21-816-1024x768.jpg)
![](https://lyceum8.km.ua/wp-content/uploads/2022/11/изображение_viber_2022-11-28_08-34-22-900-768x1024.jpg)
![](https://lyceum8.km.ua/wp-content/uploads/2022/11/1574279783_26.png)
День Гідності та Свободи
У СЗОШ І-III ступенів № 8 м. Хмельницького 22-24.11. 2022 р. відбувся Фестиваль української культури «В океані рідного народу відкривай духовні острови». Започатковано його було у 2014 році. Головною стала думка донесення до наших вихованців ідеї національної української значимості культури та мистецтва у світі. Адже багато наших відомих українців прославляють нашу країну за її межами сьогодні, а скільки «умовних слідів» залишено нашими пращурами протягом історії. Є чим пишатися українцям….. і хочеться донести до свідомості дітей розуміння того, що нас, українців, є за що поважати……
В нашій школі відбувся фестиваль присвячений Дню Гідності та Свободи.
![](https://lyceum8.km.ua/wp-content/uploads/2022/11/изображение_viber_2022-11-25_08-59-01-349-768x1024.jpg)
![](https://lyceum8.km.ua/wp-content/uploads/2022/11/изображение_viber_2022-11-25_08-59-01-411-768x1024.jpg)
![](https://lyceum8.km.ua/wp-content/uploads/2022/11/изображение_viber_2022-11-25_08-59-01-632-768x1024.jpg)
![](https://lyceum8.km.ua/wp-content/uploads/2022/11/изображение_viber_2022-11-25_08-59-01-691-768x1024.jpg)
![](https://lyceum8.km.ua/wp-content/uploads/2022/11/изображение_viber_2022-11-25_08-59-01-738-1024x576.jpg)
![](https://lyceum8.km.ua/wp-content/uploads/2022/11/изображение_viber_2022-11-25_08-59-01-801-768x1024.jpg)
![](https://lyceum8.km.ua/wp-content/uploads/2022/11/изображение_viber_2022-11-25_08-59-01-862-768x1024.jpg)
![](https://lyceum8.km.ua/wp-content/uploads/2022/11/изображение_viber_2022-11-25_08-59-01-934-768x1024.jpg)
![](https://lyceum8.km.ua/wp-content/uploads/2022/11/изображение_viber_2022-11-25_08-59-01-996-768x1024.jpg)
![](https://lyceum8.km.ua/wp-content/uploads/2022/11/изображение_viber_2022-11-25_08-59-02-069-768x1024.jpg)
![](https://lyceum8.km.ua/wp-content/uploads/2022/11/изображение_viber_2022-11-25_08-59-02-120-768x1024.jpg)
![](https://lyceum8.km.ua/wp-content/uploads/2022/11/изображение_viber_2022-11-25_08-59-02-177-768x1024.jpg)
![](https://lyceum8.km.ua/wp-content/uploads/2022/11/изображение_viber_2022-11-25_08-59-02-211-1024x768.jpg)
![](https://lyceum8.km.ua/wp-content/uploads/2022/11/изображение_viber_2022-11-25_08-59-02-246-1024x768.jpg)
![](https://lyceum8.km.ua/wp-content/uploads/2022/11/изображение_viber_2022-11-25_08-59-02-302-1024x768.jpg)
![](https://lyceum8.km.ua/wp-content/uploads/2022/11/изображение_viber_2022-11-25_08-59-02-370-768x1024.jpg)
![](https://lyceum8.km.ua/wp-content/uploads/2022/11/изображение_viber_2022-11-25_08-59-02-434-768x1024.jpg)
![](https://lyceum8.km.ua/wp-content/uploads/2022/11/изображение_viber_2022-11-25_08-59-02-488-1024x768.jpg)
![](https://lyceum8.km.ua/wp-content/uploads/2022/11/изображение_viber_2022-11-25_08-59-02-564-768x1024.jpg)
![](https://lyceum8.km.ua/wp-content/uploads/2022/11/изображение_viber_2022-11-25_08-59-02-635-1024x768.jpg)
![](https://lyceum8.km.ua/wp-content/uploads/2022/11/изображение_viber_2022-11-25_08-59-02-692-768x1024.jpg)
![](https://lyceum8.km.ua/wp-content/uploads/2022/11/изображение_viber_2022-11-25_08-59-04-888-768x1024.jpg)
![](https://lyceum8.km.ua/wp-content/uploads/2022/11/изображение_viber_2022-11-25_08-59-05-249-1024x576.jpg)
![](https://lyceum8.km.ua/wp-content/uploads/2022/11/изображение_viber_2022-11-25_08-59-05-691-1024x768.jpg)
![](https://lyceum8.km.ua/wp-content/uploads/2022/11/изображение_viber_2022-11-25_08-59-05-976-1024x471.jpg)
![](https://lyceum8.km.ua/wp-content/uploads/2022/11/0-02-05-6ffd983f8f490cb8a69fbb1d852ec9fb171732d49564eee0112d9c6e8ecf82f8_f8fc1a5aecf64737-768x1024.jpg)
![](https://lyceum8.km.ua/wp-content/uploads/2022/11/0-02-05-61ed28c62a4d6cb12a9fc67a8c1b1cc4d4a978681dbd2eade72f1b24b181aed6_60bcf9017e600198-768x1024.jpg)
![](https://lyceum8.km.ua/wp-content/uploads/2022/11/0-02-05-944f5e5003ff644991f215a5e78d84aa8b9d46eb07626aef8542f92e811782e0_fbb56c87b1b54ef-1024x768.jpg)
![](https://lyceum8.km.ua/wp-content/uploads/2022/11/0-02-05-9768be31520171d6230dd6c10d66697164fc159f49a401f10e6a0f3ca921604a_33bf727e72454fc6-768x1024.jpg)
![](https://lyceum8.km.ua/wp-content/uploads/2022/11/0-02-05-0485781f4f3d04dea493540d428f32b0cb0f9703da4012b38aaea4de8bae904b_f75a8fe1621297cb-1024x768.jpg)
![](https://lyceum8.km.ua/wp-content/uploads/2022/11/0-02-05-324170761e06ebfad7249aef32130b29be6423afaad416e400f5d847a65e82b1_a5dbbe81f0392c0f-1024x768.jpg)
![](https://lyceum8.km.ua/wp-content/uploads/2022/11/0-02-05-de995efd085d2ffde62a98542e33cde0484da8bf566f5d56166280feab1e95e8_df5f4d7ff6062380-1024x768.jpg)
![](https://lyceum8.km.ua/wp-content/uploads/2022/11/0-02-05-eb64fb0e052d2744503a0d62637a1770204f4dedabb43c9abe95c7cceb91d3de_c53ea2e027382977-1024x576.jpg)
![](https://lyceum8.km.ua/wp-content/uploads/2022/11/0-02-05-f9722db8595ffa84e80920f36c9ab8a0cf6f8c7b9e8a6686f1e2a1b33e301649_fb3b3100beddddaf-1024x705.jpg)
![](https://lyceum8.km.ua/wp-content/uploads/2022/11/2-1-1024x576.jpg)
![](https://lyceum8.km.ua/wp-content/uploads/2022/11/изображение_viber_2022-11-25_10-08-59-320-1-576x1024.jpg)
![](https://lyceum8.km.ua/wp-content/uploads/2022/11/изображение_viber_2022-11-25_10-09-00-037-1024x576.jpg)
![](https://lyceum8.km.ua/wp-content/uploads/2022/11/изображение_viber_2022-11-22_09-27-26-106.jpg)
Тиждень толерантності
В рамках “Тижня толерантності” соціальним педагогом Кравець О.В. в 5-б класі були проведені ігри на згуртування колективу та покращення міжособистісної взаємодії.
![](https://lyceum8.km.ua/wp-content/uploads/2022/11/изображение_viber_2022-11-22_09-27-24-764-1024x768.jpg)
![](https://lyceum8.km.ua/wp-content/uploads/2022/11/изображение_viber_2022-11-22_09-27-25-019-1024x768.jpg)
![](https://lyceum8.km.ua/wp-content/uploads/2022/11/изображение_viber_2022-11-22_09-27-25-290-1024x768.jpg)
![](https://lyceum8.km.ua/wp-content/uploads/2022/11/изображение_viber_2022-11-22_09-27-25-463-768x1024.jpg)
![](https://lyceum8.km.ua/wp-content/uploads/2022/11/изображение_viber_2022-11-22_09-27-25-668-768x1024.jpg)
![](https://lyceum8.km.ua/wp-content/uploads/2022/11/изображение_viber_2022-11-22_09-27-25-852-768x1024.jpg)
![](https://lyceum8.km.ua/wp-content/uploads/2022/11/изображение_viber_2022-11-22_09-27-25-960-1024x768.jpg)
![](https://lyceum8.km.ua/wp-content/uploads/2022/11/изображение_viber_2022-11-22_09-27-26-106-1024x768.jpg)
![](https://lyceum8.km.ua/wp-content/uploads/2022/11/изображение_viber_2022-11-22_09-27-26-280-768x1024.jpg)
![](https://lyceum8.km.ua/wp-content/uploads/2022/11/изображение_viber_2022-11-22_09-27-26-363-1024x768.jpg)
![](https://lyceum8.km.ua/wp-content/uploads/2022/11/изображение_viber_2022-11-22_09-27-26-449-1024x768.jpg)
![](https://lyceum8.km.ua/wp-content/uploads/2022/11/изображение_viber_2022-11-22_09-27-26-539-768x1024.jpg)
![](https://lyceum8.km.ua/wp-content/uploads/2022/11/изображение_viber_2022-11-22_09-27-26-631-1024x768.jpg)
![](https://lyceum8.km.ua/wp-content/uploads/2022/11/изображение_viber_2022-11-22_09-27-26-737-1024x768.jpg)
![](https://lyceum8.km.ua/wp-content/uploads/2022/11/изображение_viber_2022-11-22_09-27-26-990-1024x768.jpg)
![](https://lyceum8.km.ua/wp-content/uploads/2022/11/изображение_viber_2022-11-22_09-27-27-090-1024x768.jpg)
![](https://lyceum8.km.ua/wp-content/uploads/2022/11/изображение_viber_2022-11-22_09-27-27-195-1024x768.jpg)
![](https://lyceum8.km.ua/wp-content/uploads/2022/11/изображение_viber_2022-11-22_09-27-27-351-1024x768.jpg)
![](https://lyceum8.km.ua/wp-content/uploads/2022/11/изображение_viber_2022-11-22_09-27-27-620-1024x768.jpg)
![](https://lyceum8.km.ua/wp-content/uploads/2022/11/изображение_viber_2022-11-22_09-27-27-811-1024x768.jpg)
![](https://lyceum8.km.ua/wp-content/uploads/2022/11/изображение_viber_2022-11-22_09-27-28-012-1024x768.jpg)
![](https://lyceum8.km.ua/wp-content/uploads/2022/11/изображение_viber_2022-11-22_09-27-28-177-1024x768.jpg)
![](https://lyceum8.km.ua/wp-content/uploads/2022/11/изображение_viber_2022-11-22_09-27-28-406-1024x768.jpg)
![](https://lyceum8.km.ua/wp-content/uploads/2022/11/изображение_viber_2022-11-14_20-52-11-301.jpg)
Наша мова калинова
Насиченим та цікавим був тиждень української мови та писемності у 4 – Б класі.
В рамках тижня у дітей пройшов бібліотечний урок.”Мова – то серце народу: гине мова – гине народ!”❤️
На ньому діти дізналися, чому його відзначають саме 9 листопада та хто і коли його започаткував.
9 листопада учні долучилися до традиції та написали диктант про мову, перевіривши свою грамотність. Представники класу взяли участь в I етапі конкурсу знавців рідної мови імені
П. Яцика, отримавши гарні результати серед учнів 4 класів:
Бакун Ангеліна – 1 місце ;
Чулков Роман – 3 місце.
Також у класі відбувся конкурс віршів “Наша мова калинова”. З інтересом знайомилися з народними легендами, переказами, вивчали народні прислів’я та приказки, взяли участь у вікторині “Ми знаємо українську мову”.
Діти усвідомили, що мова – це наш кордон, мова – це наш національний код, мова – це скарб нації.! 💙💙💙💛💛💛
Мова кожного народу неповторна і – своя; в ній гримлять громи в негоду, в тиші – трелі солов’я. |
На своїй природній мові і потоки гомонять; зелен-клени у діброві по-кленовому шумлять. Солов’їну, барвінкову, колосисту – на віки – українську рідну мову в дар мені дали батьки. |
Берегти її, плекати буду всюди й повсякчас, бо ж єдина – так, як мати, мова в кожного із нас! |
![](https://lyceum8.km.ua/wp-content/uploads/2022/11/изображение_viber_2022-11-14_20-52-13-600-1-1024x1024.jpg)
![](https://lyceum8.km.ua/wp-content/uploads/2022/11/изображение_viber_2022-11-14_20-52-15-312-1-1024x768.jpg)
![](https://lyceum8.km.ua/wp-content/uploads/2022/11/изображение_viber_2022-11-14_20-52-16-157-1-768x1024.jpg)
![](https://lyceum8.km.ua/wp-content/uploads/2022/11/изображение_viber_2022-11-14_20-52-12-004-1-1024x768.jpg)
![](https://lyceum8.km.ua/wp-content/uploads/2022/11/1n.jpg)
Українська – це мова єднання
До Дня української писемності та мови бібліотекарки філії №4 10 листопада провели для учнів 8-Б класу СЗОШ №8 годину рідної мови «Знай і бережи свою рідну мову».
![](https://lyceum8.km.ua/wp-content/uploads/2022/11/1.jpg)
Обговорили на заході важливість мови для кожної людини та країни в цілому. Центральним завданням тематичної години стали вправи з антисуржику. Діти виправили понад 30 висловів з російськими кальками.
Розповідає учасниця заходу Дарина: «Під час заходу я помітила, що багато суржику складається з кількох слів. Правильний український варіант складається з одного слова. Наша мова дуже містка за значеннями, милозвучна, гармонійна. Ми повинні слідкувати за її чистотою та популяризувати її у світі».
![](https://lyceum8.km.ua/wp-content/uploads/2022/11/3.jpg)
![](https://lyceum8.km.ua/wp-content/uploads/2022/11/4.jpg)
![](https://lyceum8.km.ua/wp-content/uploads/2022/11/fil_4_zmagannia.jpg)
![](https://lyceum8.km.ua/wp-content/uploads/2022/11/изображение_viber_2022-11-08_11-12-18-473.jpg)
Мова моя рідна, мова солов’їна.
Щороку 9 листопада в Україні відзначають День української писемності та мови. Традиційно в цей день усі українці пишуть Радіодиктант національної єдності, а в школах, окрім цього, проводять тематичні уроки з української мови та літератури.Наша школа теж доєдналася до врочистостей : 8 – 9 класи писали “Диктант національної єдності”, учні 5 Б та 6 В класів взяли участь у квесті “Мова моя рідна, мова солов’їна”
![](https://lyceum8.km.ua/wp-content/uploads/2022/11/изображение_viber_2022-11-09_16-08-58-785-768x1024.jpg)
![](https://lyceum8.km.ua/wp-content/uploads/2022/11/изображение_viber_2022-11-09_16-08-59-074-768x1024.jpg)
![](https://lyceum8.km.ua/wp-content/uploads/2022/11/изображение_viber_2022-11-09_16-08-59-260-768x1024.jpg)
![](https://lyceum8.km.ua/wp-content/uploads/2022/11/изображение_viber_2022-11-09_16-08-59-661-768x1024.jpg)
![](https://lyceum8.km.ua/wp-content/uploads/2022/11/изображение_viber_2022-11-09_16-08-59-866-768x1024.jpg)
![](https://lyceum8.km.ua/wp-content/uploads/2022/11/изображение_viber_2022-11-09_16-09-00-138-768x1024.jpg)
![](https://lyceum8.km.ua/wp-content/uploads/2022/11/изображение_viber_2022-11-09_16-08-59-489-768x1024.jpg)
![](https://lyceum8.km.ua/wp-content/uploads/2022/11/изображение_viber_2022-11-08_11-12-15-203-768x1024.jpg)
![](https://lyceum8.km.ua/wp-content/uploads/2022/11/изображение_viber_2022-11-08_11-12-15-272-768x1024.jpg)
![](https://lyceum8.km.ua/wp-content/uploads/2022/11/изображение_viber_2022-11-08_11-12-15-360-768x1024.jpg)
![](https://lyceum8.km.ua/wp-content/uploads/2022/11/изображение_viber_2022-11-08_11-12-15-427-768x1024.jpg)
![](https://lyceum8.km.ua/wp-content/uploads/2022/11/изображение_viber_2022-11-08_11-12-15-493-768x1024.jpg)
![](https://lyceum8.km.ua/wp-content/uploads/2022/11/изображение_viber_2022-11-08_11-12-15-558-768x1024.jpg)
![](https://lyceum8.km.ua/wp-content/uploads/2022/11/изображение_viber_2022-11-08_11-12-15-624-768x1024.jpg)
![](https://lyceum8.km.ua/wp-content/uploads/2022/11/изображение_viber_2022-11-08_11-12-15-692-768x1024.jpg)
![](https://lyceum8.km.ua/wp-content/uploads/2022/11/изображение_viber_2022-11-08_11-12-15-771-768x1024.jpg)
![](https://lyceum8.km.ua/wp-content/uploads/2022/11/изображение_viber_2022-11-08_11-12-15-833-768x1024.jpg)
![](https://lyceum8.km.ua/wp-content/uploads/2022/11/изображение_viber_2022-11-08_11-12-15-899-768x1024.jpg)
![](https://lyceum8.km.ua/wp-content/uploads/2022/11/изображение_viber_2022-11-08_11-12-15-965-768x1024.jpg)
![](https://lyceum8.km.ua/wp-content/uploads/2022/11/изображение_viber_2022-11-08_11-12-16-127-1024x768.jpg)
![](https://lyceum8.km.ua/wp-content/uploads/2022/11/изображение_viber_2022-11-08_11-12-18-895-768x1024.jpg)
![](https://lyceum8.km.ua/wp-content/uploads/2022/11/изображение_viber_2022-11-08_11-12-18-691-768x1024.jpg)
![](https://lyceum8.km.ua/wp-content/uploads/2022/11/изображение_viber_2022-11-08_11-12-16-028-1024x768.jpg)
![](https://lyceum8.km.ua/wp-content/uploads/2022/11/изображение_viber_2022-11-08_14-34-18-422.jpg)
Мова – то серце народу
В рамках тижня української мови та писемності у 4 – Б класі пройшов бібліотечний урок “Мова – то серце народу: гине мова – гине народ”.
Бібліотекар Алла Матвіївна Присяжна познайомила учнів з історією Дня української мови та писемності. Діти дізналися, чому його відзначають саме 9 листопада та хто і коли його започаткував. Усі отримали масу позитивних емоцій від участі у цікавій вікторині.
![](http://lyceum8.km.ua/wp-content/uploads/2022/11/изображение_viber_2022-11-08_14-34-20-202-1024x768.jpg)
Недавні записи
Останні коментарі
Архіви
- Червень 2024
- Травень 2024
- Квітень 2024
- Березень 2024
- Лютий 2024
- Січень 2024
- Грудень 2023
- Листопад 2023
- Жовтень 2023
- Вересень 2023
- Червень 2023
- Травень 2023
- Квітень 2023
- Березень 2023
- Лютий 2023
- Січень 2023
- Грудень 2022
- Листопад 2022
- Жовтень 2022
- Вересень 2022
- Серпень 2022
- Липень 2022
- Червень 2022
- Травень 2022
- Квітень 2022
- Березень 2022
- Лютий 2022
- Січень 2022
- Грудень 2021
- Листопад 2021
- Жовтень 2021
- Вересень 2021
- Серпень 2021
- Червень 2021
- Травень 2021
- Квітень 2021
- Березень 2021
- Лютий 2021
- Січень 2021
- Грудень 2020
- Листопад 2020
- Жовтень 2020
- Вересень 2020
- Травень 2020
- Квітень 2020
- Березень 2020
- Лютий 2020
- Січень 2020
- Грудень 2019
- Листопад 2019
- Жовтень 2019
- Вересень 2019
- Червень 2019
- Травень 2019
- Квітень 2019
- Березень 2019
- Лютий 2019
- Січень 2019