Вступили в силу нові правила вступу до вузів в 2020

Вступили в силу нові правила вступу до вузів в 2020

З 17 грудня вступили в силу нові правила прийому до вищих навчальних закладів у 2020 році.

Згідно з ними, на бакалавра вперше прийматимуть сертифікати ЗНО чотирьох років діє до: 2017 (крім іноземної мови), 2018, 2019 і 2020 по всім предметам.

Абітурієнт зможе подавати сертифікати в будь-якій комбінації, наприклад, в одному пакеті один сертифікат 2017 року, інший – 2018 або будь-якого іншого, також можна подати результати тестування з усіх предметів за один рік.

Реєстрація в електронних кабінетах і завантаження в них документів стартує 1 липня, прийом заяв та документів – 13 липня. Подати заяви можна до 18:00 22 липня для тих, хто вступає тільки за сертифікатами ЗНО, і до 18:00 16 липня для тих, кому ще потрібен творчий конкурс, співбесіда або вступний іспит.

Порогом для надходження на бюджет буде 125 балів, але абітурієнти можуть подати п’ять заяв на будь-які спеціальності.

Для вступу на спеціальності “Стоматологія”, “Медицина” і “Педіатрія” поріг складе 150 балів ЗНО по другому і третьому конкурсному предмету. Трохи підвищився конкурсний бал на спеціальностях “Право”, “Публічне управління і адміністрування”, “Міжнародні відносини” – з 130 до 140.

“В тому році творчі заліки та конкурси обов’язково проводилися перед подачею документів до вузу. Так вдалося уникнути будь-якої можливості маніпулювати їх результатами, підганяючи їх під результати ЗНО. Така практика продовжитися і в 2020 році. Разом з тим, перенесуть і вступні іспити для деяких категорій абітурієнтів (учасники АТО, що надходять із захворюваннями, які є перепоною для здачі ЗНО) до початку подачі заяв “, – додали в міністерстві.

Абітурієнтам бакалаврату на основі молодшого спеціаліста потрібно обов’язково подавати сертифікати ЗНО з української мови та літератури, а для спеціальностей “Економіка” і “Управління та адміністрування”, “Публічне управління і адміністрування” потрібен сертифікат тестування з математики (або історії України для вступу на контракт) .

“Вперше буде держзамовлення на підготовку молодших бакалаврів як на ступінь вищої освіти. Важливо, що для цих вступників не буде діяти поріг в 125 балів для участі в конкурсі на бюджет “, – повідомили в Міносвіти.

Також в 2020 році хочуть розширити перелік спеціальностей, для яких потрібно здавати єдиний вступний іспит з іноземної мови за технологією ЗНО на магістратуру. В 2019 їх було 32, а з наступного року – більше 80.

Також відтепер подати електронну заяву можна не тільки абітурієнтам після 11 класу, а й для вступників на магістра після бакалаврату.

Повідомляється також, що новими правилами розширюються можливості абітурієнтів з особливими освітніми потребами. З 2020 року приватний виш повинен забезпечувати таких вступників необхідними умовами для проходження іспитів.

У 2020 році зміниться принцип фінансування закладів вищої освіти в Україні: університети, включені в престижні міжнародні рейтинги, отримають більше коштів.

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *