Проєкт “Літературне Поділля”

У рамках проєкту “Літературне Поділля” учні 8 – Б класу відвідали Хмельницький обласний літературний музей.

Цей культурний заклад є одним з найкращих в Україні, бо в ньому зібрані надзвичайно цінні матеріали: книги, журнали, газети, рукописи, листи, фотографії багатьох митців слова.

Учні мали змогу побачити факсимільне видання Пересопницького Євангелія, яке почало створюватись у нашому краї.

Восьмикласники дізнались багато цікавих фактів про життя і творчість Тараса Шевченка, Лесі Українки, Володимира Сосюри, які відвідували подільський край.

Окремі стенди присвячені письменникам-землякам, про яких учні дізналися уперше. Цікавою була розповідь про К. Гордієнка, В. Маняка, М. Годованця, В. Свідзінського, М. Федунця, І. Іова, М. Мачківського та інших талановитих подолян.

Особливо зворушливо сприймалось повідомлення про тих подільських авторів, які наразі захищають незалежність України. Учні, затамувавши подих, слухали розповідь про М. Цимбалюка, Р. Балему, Л. Ільків.